Wykaz rzeźni przyjmujących zwierzęta po uboju z konieczności poza rzeźnią(w gospodarstwie) zgodnie z rozporządzeniem (WE) 853/2004Mapa chłodni rozlokowanych na terenie województwa mazowieckiego
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ostrołęce informuje, że w przypadku rezygnacji w gospodarstwie rolnym z oddawania mleka surowego do mleczarni, jego właściciel powinien niezwłocznie zgłosić ten fakt do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Ostrołęce w celu wykreślenia gospodarstwa z tzw. bazy mlecznej, prowadzonej przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Ostrołęce.
Częste przypadki zaprzestania prowadzenia tego rodzaju działalności i nie zgłoszenia tego do PIW Ostrołęka skutkują nieaktualną listą gospodarstw oddających mleko surowe do skupu, znajdujących się na terenie powiatu ostrołęckiego.
Aby zgłosić zaprzestanie oddawania mleka do skupu wystarczy zadzwonić do PIW Ostrołęka i przekazać ustnie tą wiadomość na sekretariat (tel. 29 760 5310) lub bezpośrednio do Anny Białczak, która nadzoruje gospodarstwa mleczne (29 760 53 10 wew. 105 lub 694-418-670). Można również zgłosić ten fakt osobiście w pokoju nr 5 (Anna Białczak) przy okazji załatwiania spraw w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Ostrołęce przy ul. Składowa 8a, 07-410 Ostrołęka.